Barbara Malińska

Psycholożka, w trakcie całościowego, czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT) akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) i Europejskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (EABCT). Ukończyła roczne studia podyplomowe z Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) oraz roczne studium podyplomowe na kierunku Interwencja Kryzysowa.  Absolwentka studiów psychologicznych na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu, podczas których zrealizowała ścieżkę kliniczną.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na Oddziale Zamkniętym Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób z diagnozą schizofrenii, a także w Centrum Aktywizacji Seniora w Krakowie. Obecnie pracuje w Centrum Poznawczo-Behawioralnym Ad Rem, a także w Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei w Krakowie. W wolnym czasie wolontariuszka w fundacji Alabaster zajmującej się edukacją oraz wsparciem osób zmagających się z atopowym zapaleniem skóry.

Jej zainteresowania zawodowe obejmują przede wszystkim: zaburzenia lękowe, zaburzenia afektywne oraz zaburzenia ze spektrum schizofrenii. W pracy terapeutycznej wykorzystuje elementy terapii tzw. trzeciej fali (m.in. dialogu motywującego (DM), terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), terapii opartej na współczuciu (CFT)). Pracuje pod stałą superwizją i poszerza swoją wiedzę biorąc udział w licznych szkoleniach.

Prywatnie miłośniczka języków obcych, aktywności fizycznej i podróży.

Psycholog i psychoterapeutka w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego CBT akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Pedagogicznego o specjalności klinicznej.

Doświadczenie zdobywała w pracy z pacjentami zamkniętego oddziału psychiatrycznego, gdzie zajmowała się m.in. diagnostyką inteligencji, funkcji poznawczych i osobowości. Obecnie pracuje psychoterapeutycznie w Instytucie Psychoterapii Terapia Kraków w nurcie CBT oraz udziela poradnictwa psychologicznego rodzinom objętym wsparciem MOPS oraz osobom dorosłym w Stowarzyszeniu Dobrej Nadziei. Zajmuje się również prowadzeniem badań naukowych we współpracy z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jest także certyfikowanym hipoterapeutą i ma doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji, a kompetencje poszerza biorąc udział w szkoleniach.

Szczególnie interesuje się tematyką zaburzeń nastroju, zaburzeń emocjonalnych, zaburzeń lękowych, depresji, stresu, niskiego poczucia własnej wartości, zaburzeń w relacjach międzyludzkich, a także technikami uważności.
W wolnym czasie podróżuje oraz zajmuje się fotografią i rysunkiem.